Dokumenty

Historia Nauczyciele Uczniowie Wydarzenia Złota Księga Inne
Fundacja Pamiętamy! Galeria Programy Publikacje

"Ziemia Brzozowska pędzlem malowana"

W dniach od 2 do 14 lipca 2007r. miały miejsce w szkole (w gruncie rzeczy to poza szkołą, bo większość zajęć odbywała się w terenie!) Młodzieżowe Warsztaty Malarskie pod hasłem "Ziemia Brzozowska pędzlem malowana". Wszystko to działo się w związku z projektem "Ta Brzozowska Ziemia, drugiej takiej nie masz..."

Były to dwa tygodnie twórczej pracy pod plastycznym okiem i opieką
p. Marty Krupy i p. Grzegorza Zubla. Zajęcia były zorganizowane dla uzdolnionych plastycznie uczniów gimnazjów Gminy Jasienica Rosielna.

To dwa tygodnie wyjazdów pełnych wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi. Byliśmy i tworzyliśmy m.in. w Bliznem, Haczowie, Temeszowie nad Sanem, Warze, Nozdrzcu. Zwiedzaliśmy
i malowaliśmy w skansenie w Sanoku, słuchaliśmy fantastycznych opowieści w Muzeum Historycznym w tym samym mieście. Nie sposób zapomnieć wizyty w brzozowskiej galerii "Na strychu" !

Tak wspaniale się złożyło, że warsztaty te odbywały się równolegle
z trwającym ogólnopolskim plenerem malarskim "Orzechówka 2007" artystów profesjonalistów. Dzięki temu mogliśmy spotkać się, podpytać, podpatrzyć warsztat. Nawet braliśmy udział w zajęciach prowadzonych

przez p. Bożenę Szwajkowską - Krauze,
p.Jarosława Lewerę i p.Zbigniewa Nowickiego

Szczególnym zainteresowaniem i sympatią darzył nas (z wzajemnością!) pan Georgij Safronow; zawsze znalazł czas, by nas odwiedzić, pochwalić i udzielić cennych wskazówek - dziękujemy!

 

A potem był wielki finał !!! Każdy oprawiał swoje prace, przygotowywał do ekspozycji na wernisażu. Wszyscy starali się jak mogli - tuż obok, w sali gimnastycznej miał być przecież wernisaż artystów, uczestników pleneru "Orzechówka 2007"

Oj było to, było! Trudno opisać, to trzeba było zobaczyć! Dla Was mamy specjalną propozycję - galerię fotek z naszych warsztatów
i wernisażu.
Zapraszamy!

Galeria fotek - warsztaty malarskie. (klik !!)

Galeria fotek - wernisaż.


Zespół Szkół
 
Orzechówka 5
36 - 220 Jasienica Ros.

tel/fax (013)4306189
e-mail