Gdzie to jest

Historia Nauczyciele Uczniowie Wydarzenia Złota Księga Inne
 


Warto czytać!

Na drugi dzień czytania zaprosiliśmy p. E. Wolańską – nauczycielkę wychowania fizycznego  w naszej szkole.

Pani Ela opowiedziała dzieciom o tenisie stołowym – swojej ulubionej  dyscyplinie sportowej, w której osiągała sukcesy. Jako uczennica klasy VIII była na mistrzostwach Polski. Drugiego  dnia czytania dzieci wysłuchały ulubionej bajki p. Wolańskiej pt. „ Żabi król”.

Na zakończenie dzieci wspólnie wymyślały morał tej bajki i wskazywały, jak można go stosować w życiu codziennym.

 

      Każdy strażak musi być dobrze wysportowany, dlatego na trzeci dzień czytania zaprosiliśmy tatę Szymona p. Jacka Kuśnierczyka – zawodowego strażaka.

Pan Jacek Kuśnierczyk przyszedł do nas ubrany w strój strażaka, co wzbudziło u dzieci duże zainteresowanie. Opowiedział dzieciom o odpowiedzialnej pracy, jaką wykonują strażacy, niebezpieczeństwach, którym muszą stawiać czoło oraz o zachowaniach dzieci w obliczu zagrożenia. „ Kto ugasi pożar”- to tytuł książeczki, którą przyniósł p. Jacek do czytania. Wzbudził zainteresowanie dzieci, gdyż książeczka była bogato ilustrowana i bardzo ciekawa.

Po wysłuchaniu treści dzieci odpowiadały na pytania, a potem narysowały piękne ilustracje.

 

      W naszej szkole też mamy małych sportowców, więc na czwartek zaprosiliśmy  Olka Nykiel – ucznia klasy I, który jest zawodnikiem Krośnieńskiej Akademii Piłkarskiej „Bardomed”.

Olek przyszedł w stroju sportowym, w który rozgrywają mecze, pokazał kilka ćwiczeń, jakie wykonuje przed treningiem. Przeczytał swoją ulubioną bajkę pt. „ Kot w butach”.

Mimo to, że dzieci bardzo dobrze znają bajkę, w ciszy i skupieniu słuchały starszego kolegi.

 

      Na ostatni dzień tygodnia zaprosiliśmy trenerów Krośnieńskiej Akademii Piłkarskiej „Bardomed”.  Z niecierpliwością czekaliśmy na potwierdzenie przyjęcia zaproszenia. Mimo wielu zajęć p. Jakub Popielarz i p. Damian Pasterkiewicz znaleźli czas i zaszczycili nas swoją obecnością.

Opowiedzieli dzieciom, jaki powinien być sportowiec, co powinno wyróżniać go  wśród innych, że warto rozwijać swoje zainteresowania i zdolności oraz  dążyć do celu.

Panowie oczywiście przyszli ze swoimi książeczkami, których treści dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Trenerzy swoją obecnością wzbudzili duże zainteresowanie wśród uczniów, ponieważ kilka osób z naszej grupy trenuje  w Krośnieńskiej Akademii Piłkarskiej.

 

      Dziękujemy zaproszony gościom, którzy zaangażowali się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”., za poświęcony czas i miłe chwile. Chcemy podkreślać , że warto czytać. Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha wówczas  głosu rodzica zaangażowanego w czytanie, może obserwować jego mimikę i gesty.

Jest to świetny  czas do wspólnej zabawy, ale też do prowadzenia rozmów, bowiem często dzieci zadają pytania, aby upewnić się czy dobrze zrozumiały treść książki.

 

Lucyna Prajzner

 


Zespół Szkół
 
Orzechówka 5
36 - 220 Jasienica Ros.

tel/fax (013)4306189
e-mail

Księga Gości