Sukcesy sportowe – II półrocze 2022r.

Kl. III – VI IGRZYSKA DZIECI - ID

 

W młodszej kategorii wiekowej duży sukces odniosły dziewczynki zajmując II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Mini piłce siatkowej (Sanok), a następnie IV miejsce W Półfinale Wojewódzkim, który rozgrywany był w Dukli.

Skład zwycięskiej drużyny: Janiszkiewicz Amelia, Janiszkiewicz Emilia, Nogaj Maja (rez.),  Błaż Martyna, Data Maria, Kielar Anita, Kwolek Nikola (rez.), Śnieżek Zuzanna, Chrobak Nikola, Wojnar Magdalena.

 

Trochę mniej szczęścia mieli w tej kategorii chłopcy, którzy w Powiatowych ID w Mini piłce siatkowej w Bliznem zajęli miejsce IV.

 

Drugą dyscypliną sportową, w której bardzo duży sukces odniosły dziewczynki z tej samej kategorii wiekowej jest tenis stołowy.

Martyna Błaż i Anita Kielar zajmowały kolejno II miejsce w Powiatowych  oraz II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Turzym Polu. Na Finał Wojewódzki dziewczynki pojechały do Nowej Sarzyny, gdzie zakończyły rozgrywki na miejscu IX.

Drużyna chłopców w składzie: Aleksander Nykiel, Płonka Marcin Płonka, Mikołaj Gerlach (rez.) zajęła III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym (Turze Pole)

 

Na początku kwietnia, na sali gimnastycznej ZS w Orzechówce  rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wyniki były następujące:

Dziewczynki                                                  Chłopcy

Im-ce       Błaż Martyna                   I m-ce         Nykiel Aleksander

II m-ce     Kielar Anita                    II m-ce         Płonka Marcin

III m-ce    Janiszkiewicz Emilia        III m-ce        Szuba Filip

 

 

2 czerwca z kolei, w Turzym Polu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, które niestety zbiegły się w czasie z wycieczką szkolną, dlatego nie wszyscy dobrze grający tenisiści stołowi z Orzechówki mogli wziąć w nich udział.

W kategorii klas I – IV nagrodzone dyplomami miejsca zajęły:

Płonka Katarzyna  m – ce IV oraz Emilia Janiszkiewicz m – ce V.

Wśród dziewczynek z klas V – VI bardzo wysoko, bo na II miejscu uplasowała się Martyna Błaż.

 

Na uwagę w młodszej kategorii wiekowej zasługują  też osiągnięcia w lekkiej atletyce. Drużyna dziewczynek w składzie: Błaż Martyna, Kielar Anita, Chrobak Nikola, Morajko Zofia, Wojnar Magdalena zajęła IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Czwórbój LA (MOSiR Brzozów)

 

Równie wysoką formę zaprezentowały dziewczynki z klas III – IV, które w składzie: Janiszkiewicz Amelia, Janiszkiewicz Emilia, Nogaj Maja, Płonka Katarzyna zajęły IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Trójbój LA (MOSiR Brzozów)

 

SERDECZNIE GRATULUJĘ!!!

Opiekun drużyn: Elżbieta Wolańska

 

 

 

Kl. VII – VIII         IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (IMS)

W starszej kategorii wiekowej uczniowie ZS w Orzechówce uzyskali bardzo dobre wyniki w tych samych dyscyplinach sportowych, co ich młodsi koledzy i koleżanki.

W Powiatowych IMS w Piłce Siatkowej, których gospodarzem było Blizne, zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli miejsca II.

Skład drużyny dziewcząt: Chrobak Monika, Morajko Wiktoria, Szmyd Amelia, Wolańska Wiktoria, Hunia Patrycja, Kielar Olga,  Masłyk Nikola.

Skład drużyny chłopców: Kuśnierczyk Oskar, Masłyk Karol, Płonka Łukasz, Śnieżek Bartosz, Żańczak Szymon, Płonka Karol, Śmigiel Michał, Żółkiewicz Jakub.

 

Jeśli chodzi o tenis stołowy to warto zaznaczyć, że w starszej kategorii wiekowej, zarówno na szczeblu  powiatowym jak i rejonowym organizatorem był Zespół Szkół w Orzechówce. 

Zespół dziewczyn w składzie: Amelia Szmyd, Wiktoria Wolańska i Wiktoria Morajko (rez.), zajął II miejsce zarówno w Powiatowych jak i Rejonowych IMS w Tenisie Stołowym. Podobnie chłopcy: Oskar Kuśnierczyk, Patryk Śnieżek i Karol Masłyk (rez.) zajęli I miejsce w Powiatowych oraz II miejsce w Rejonowych IMS w Tenisie Stołowym.

Oba zespoły awansowały do Finału Wojewódzkiego, rozgrywanego w Nowej Sarzynie, gdzie chłopcy zajęli miejsce VI a dziewczęta IX.

 

 

W Indywidualnych Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym  miejsca na podium zajęli:

     Dziewczynki                                           Chłopcy

Im-ce       Szmyd Amelia                       I m-ce    Śnieżek Patryk

II m-ce     Wolańska Wiktoria                 II m-ce   Kuśnierczyk Oskar

III m-ce    Morajko Wiktoria                   III m-ce  Masłyk Karol

 

30 maja w ZS w Orzechówce odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Najlepsze miejsca zajęli:

    Dziewczynki                                                      Chłopcy

IV m-ce    Szmyd Amelia                          II m-ce Śnieżek Patryk

VI m-ce Wolańska Wiktoria                       III m-ce Kuśnierczyk Oskar

 

WSZYSTKIM SPORTOWCOM SERDECZNIE GRATULUJĘ!!!

Opiekun Elżbieta Wolańska


Zespół Szkół
 
Orzechówka 5
36 - 220 Jasienica Ros.

tel/fax (013)4306189
e-mail